Division IV - 2019

1. Korsnäs IF 20 16 4 0 104 - 20 52
2. Dala-Järna IK 20 13 4 3 57 - 18 43
3. Ludvika FK 20 11 5 4 50 - 30 38
4. Vansbro AIK 20 11 1 8 48 - 40 34
5. IF Tunabro 20 9 5 6 42 - 38 32
6. Tällbergs IF 20 9 2 9 42 - 51 29
7. Bullermyrens IK 20 5 7 8 36 - 47 22
8. Malungs IF 20 6 3 11 32 - 37 21
9. Gustafs GoIF 20 6 2 12 35 - 62 20
10. Ulfshyttans IF 20 3 5 12 28 - 56 14
11. Slätta SK U 20 1 2 17 19 - 94 5
12. Svärdsjö IF Utgått

Resultat
Omgång 1
2019-04-27 15:00 Dala-Järna IK - Bullermyrens IK   2-0 (1-0)   [mer info]
15:00 Gustafs GoIF - Ludvika FK   1-2 (0-1)   [mer info]
15:00 Ulfshyttans IF - Vansbro AIK   0-1 (0-0)   [mer info]
16:00 IF Tunabro - Malungs IF   3-0 (3-0)   [mer info]
2019-04-28 15:00 Slätta SK U - Korsnäs IF   0-8 (0-2)   [mer info]
Omgång 2
2019-05-03 19:00 Korsnäs IF - IF Tunabro   6-2 (4-1)   [mer info]
2019-05-04 15:00 Vansbro AIK - Tällbergs IF   3-0 (0-0)   [mer info]
15:00 Ludvika FK - Dala-Järna IK   1-0 (0-0)   [mer info]
15:30 Bullermyrens IK - Ulfshyttans IF   4-2 (2-0)   [mer info]
2019-05-14 19:00 Gustafs GoIF - Malungs IF   3-0 (1-0)   [mer info]
Omgång 3
2019-05-11 15:00 Dala-Järna IK - Malungs IF   1-0 (0-0)   [mer info]
15:00 Gustafs GoIF - Korsnäs IF   1-5 (0-1)   [mer info]
15:00 Tällbergs IF - Ulfshyttans IF   4-2 (2-1)   [mer info]
15:00 Ludvika FK - Bullermyrens IK   1-1 (0-1)   [mer info]
2019-05-12 15:00 Slätta SK U - Vansbro AIK   0-8 (0-4)   [mer info]
Omgång 4
2019-05-16 19:00 Ulfshyttans IF - Slätta SK U   2-2     [mer info]
2019-05-17 19:00 Vansbro AIK - IF Tunabro   0-1 (0-0)   [mer info]
19:00 Korsnäs IF - Dala-Järna IK   1-1 (0-1)   [mer info]
19:00 Malungs IF - Ludvika FK   0-0     [mer info]
19:00 Bullermyrens IK - Tällbergs IF   2-4 (0-0)   [mer info]
Omgång 5
2019-05-22 19:00 Gustafs GoIF - Vansbro AIK   3-4 (1-2)   [mer info]
19:00 IF Tunabro - Ulfshyttans IF   1-1 (0-0)   [mer info]
19:00 Slätta SK U - Tällbergs IF   4-5 (2-2)   [mer info]
19:00 Malungs IF - Bullermyrens IK   1-3 (0-3)   [mer info]
19:00 Ludvika FK - Korsnäs IF   1-4 (1-2)   [mer info]
Omgång 6
2019-05-25 15:00 Tällbergs IF - IF Tunabro   4-2 (2-1)   [mer info]
15:00 Ulfshyttans IF - Gustafs GoIF   4-1 (3-0)   [mer info]
15:00 Vansbro AIK - Dala-Järna IK   0-2 (0-1)   [mer info]
15:00 Bullermyrens IK - Slätta SK U   2-3 (1-1)   [mer info]
2019-05-26 15:00 Korsnäs IF - Malungs IF   3-1 (3-0)   [mer info]
Omgång 7
2019-05-30 14:00 Korsnäs IF - Bullermyrens IK   7-0 (2-0)   [mer info]
2019-05-31 19:00 Dala-Järna IK - Ulfshyttans IF   0-0     [mer info]
19:00 Gustafs GoIF - Tällbergs IF   2-3 (1-3)   [mer info]
19:00 IF Tunabro - Slätta SK U   1-0 (0-0)   [mer info]
19:00 Ludvika FK - Vansbro AIK   2-2 (0-1)   [mer info]
Omgång 8
2019-06-06 15:00 Slätta SK U - Gustafs GoIF   1-2 (0-1)   [mer info]
15:00 Tällbergs IF - Dala-Järna IK   3-5 (2-3)   [mer info]
15:00 Ulfshyttans IF - Ludvika FK   1-4 (0-0)   [mer info]
15:00 Vansbro AIK - Malungs IF   0-2 (0-0)   [mer info]
15:00 Bullermyrens IK - IF Tunabro   2-2 (1-1)   [mer info]
Omgång 9
2019-06-12 19:00 Dala-Järna IK - Slätta SK U   5-0 (3-0)   [mer info]
19:00 Gustafs GoIF - IF Tunabro   3-1 (3-1)   [mer info]
19:00 Korsnäs IF - Vansbro AIK   6-1 (2-1)   [mer info]
19:00 Malungs IF - Ulfshyttans IF   6-0 (2-0)   [mer info]
19:00 Ludvika FK - Tällbergs IF   3-1 (3-0)   [mer info]
Omgång 10
2019-06-18 19:00 IF Tunabro - Dala-Järna IK   0-4 (0-2)   [mer info]
19:00 Slätta SK U - Ludvika FK   1-2 (0-0)   [mer info]
19:00 Tällbergs IF - Malungs IF   1-1 (0-0)   [mer info]
19:00 Ulfshyttans IF - Korsnäs IF   2-5 (2-1)   [mer info]
19:00 Bullermyrens IK - Gustafs GoIF   1-1 (1-0)   [mer info]
Omgång 11
2019-06-25 19:00 Dala-Järna IK - Gustafs GoIF   4-0 (2-0)   [mer info]
19:00 Vansbro AIK - Bullermyrens IK   5-2 (2-1)   [mer info]
19:00 Korsnäs IF - Tällbergs IF   5-0 (2-0)   [mer info]
19:00 Malungs IF - Slätta SK U   5-1 (1-0)   [mer info]
19:00 Ludvika FK - IF Tunabro   1-4 (1-1)   [mer info]
Omgång 12
2019-08-02 19:00 Gustafs GoIF - Dala-Järna IK   0-2 (0-2)   [mer info]
19:00 IF Tunabro - Ludvika FK   2-2 (2-2)   [mer info]
19:00 Slätta SK U - Malungs IF   0-3 (0-0)   [mer info]
19:00 Tällbergs IF - Korsnäs IF   0-2 (0-1)   [mer info]
19:00 Bullermyrens IK - Vansbro AIK   6-0 (4-0)   [mer info]
Omgång 13
2019-08-06 18:30 Korsnäs IF - Ulfshyttans IF   6-0 (4-0)   [mer info]
2019-08-07 18:30 Dala-Järna IK - IF Tunabro   3-1 (1-1)   [mer info]
18:30 Gustafs GoIF - Bullermyrens IK   2-3 (1-1)   [mer info]
18:30 Malungs IF - Tällbergs IF   1-3 (0-1)   [mer info]
18:30 Ludvika FK - Slätta SK U   4-0 (1-0)   [mer info]
Omgång 14
2019-08-10 15:00 IF Tunabro - Gustafs GoIF   7-2 (3-1)   [mer info]
15:00 Slätta SK U - Dala-Järna IK   1-8 (0-3)   [mer info]
15:00 Tällbergs IF - Ludvika FK   2-4 (2-1)   [mer info]
15:00 Ulfshyttans IF - Malungs IF   0-1 (0-1)   [mer info]
15:00 Vansbro AIK - Korsnäs IF   2-5 (1-2)   [mer info]
Omgång 15
2019-08-14 18:30 Dala-Järna IK - Tällbergs IF   5-1 (2-0)   [mer info]
18:30 Gustafs GoIF - Slätta SK U   4-3 (2-1)   [mer info]
18:30 IF Tunabro - Bullermyrens IK   1-1 (0-1)   [mer info]
18:30 Malungs IF - Vansbro AIK   0-1 (0-1)   [mer info]
18:30 Ludvika FK - Ulfshyttans IF   3-4 (1-3)   [mer info]
Omgång 16
2019-08-17 15:00 Tällbergs IF - Gustafs GoIF   3-1 (2-0)   [mer info]
15:00 Ulfshyttans IF - Dala-Järna IK   0-5 (0-3)   [mer info]
15:00 Vansbro AIK - Ludvika FK   3-2 (2-2)   [mer info]
15:00 Bullermyrens IK - Korsnäs IF   0-4 (0-2)   [mer info]
2019-08-18 15:00 Slätta SK U - IF Tunabro   1-4 (1-1)   [mer info]
Omgång 17
2019-08-23 18:00 Dala-Järna IK - Vansbro AIK   1-2 (1-1)   [mer info]
18:00 Gustafs GoIF - Ulfshyttans IF   1-1 (0-0)   [mer info]
18:00 IF Tunabro - Tällbergs IF   3-0 (2-0)   [mer info]
2019-08-24 13:00 Malungs IF - Korsnäs IF   3-6 (2-3)   [mer info]
15:00 Slätta SK U - Bullermyrens IK   2-2 (1-0)   [mer info]
Omgång 18
2019-08-30 18:00 Tällbergs IF - Slätta SK U   3-0 (3-0)   [mer info]
18:00 Ulfshyttans IF - IF Tunabro   2-3 (1-1)   [mer info]
18:00 Vansbro AIK - Gustafs GoIF   0-3 (0-0)   [mer info]
18:00 Korsnäs IF - Ludvika FK   1-1 (0-1)   [mer info]
18:00 Bullermyrens IK - Malungs IF   4-2 (0-1)   [mer info]
Omgång 19
2019-09-07 15:00 Dala-Järna IK - Korsnäs IF   3-3 (3-3)   [mer info]
15:00 IF Tunabro - Vansbro AIK   3-2 (1-0)   [mer info]
15:00 Tällbergs IF - Bullermyrens IK   1-1 (1-1)   [mer info]
15:00 Ludvika FK - Malungs IF   4-0 (3-0)   [mer info]
2019-09-08 15:00 Slätta SK U - Ulfshyttans IF   0-3 (0-1)   [mer info]
Omgång 20
2019-09-14 15:00 Ulfshyttans IF - Tällbergs IF   2-3 (2-1)   [mer info]
15:00 Korsnäs IF - Gustafs GoIF   10-2 (7-1)   [mer info]
15:00 Malungs IF - Dala-Järna IK   1-1 (1-0)   [mer info]
2019-09-15 12:00 Bullermyrens IK - Ludvika FK   0-3 (0-1)   [mer info]
15:00 Vansbro AIK - Slätta SK U   6-0 (2-0)   [mer info]
Omgång 21
2019-09-21 15:00 Dala-Järna IK - Ludvika FK   2-3 (2-2)   [mer info]
15:00 Malungs IF - Gustafs GoIF   1-2 (0-1)   [mer info]
15:00 IF Tunabro - Korsnäs IF   0-0     [mer info]
15:00 Tällbergs IF - Vansbro AIK   1-3 (1-0)   [mer info]
15:00 Ulfshyttans IF - Bullermyrens IK   1-1 (0-0)   [mer info]
Omgång 22
2019-09-28 15:00 Vansbro AIK - Ulfshyttans IF   5-1 (1-1)   [mer info]
15:00 Korsnäs IF - Slätta SK U   17-0 (10-0)   [mer info]
15:00 Malungs IF - IF Tunabro   4-1 (2-0)   [mer info]
15:00 Ludvika FK - Gustafs GoIF   7-1 (2-1)   [mer info]
15:00 Bullermyrens IK - Dala-Järna IK   1-3 (0-1)   [mer info]