Division V, A - 2019

1. Ytterby IS 20 14 2 4 74 - 25 44
2. Angered MBIK 20 14 0 6 59 - 27 42
3. Partille IF 20 13 2 5 47 - 24 41
4. Älvängens IK 20 12 4 4 61 - 27 40
5. Finlandia-Pallo AIF 20 12 3 5 41 - 28 39
6. Utbynäs SK 20 9 1 10 48 - 43 28
7. Romelanda UF 20 6 3 11 32 - 44 21
8. IF Vardar/Makedonija 20 6 3 11 28 - 56 21
9. Björndammens BK 20 5 0 15 38 - 57 15
10. Floda BoIF 20 4 3 13 30 - 80 15
11. Hönö IS 20 4 1 15 22 - 69 13
12. Sveakurd FC Utgått

Resultat
Omgång 1
2019-04-04 19:45 Angered MBIK - Björndammens BK   2-1     [mer info]
2019-04-05 19:00 Ytterby IS - Utbynäs SK   4-1 (1-1)   [mer info]
19:15 Finlandia-Pallo AIF - Floda BoIF   4-1     [mer info]
2019-04-06 13:00 Älvängens IK - Romelanda UF   5-0 (3-0)   [mer info]
2019-06-20 21:00 Partille IF - Hönö IS   2-0 (1-0)   [mer info]
Omgång 2
2019-04-11 19:45 Angered MBIK - Romelanda UF   3-1 (2-1)   [mer info]
20:00 Utbynäs SK - Partille IF   2-3 (2-1)   [mer info]
2019-04-12 19:00 Floda BoIF - Ytterby IS   1-11 (1-6)   [mer info]
19:15 Björndammens BK - IF Vardar/Makedonija   1-3 (0-2)   [mer info]
2019-04-13 13:00 Hönö IS - Älvängens IK   1-5 (1-3)   [mer info]
Omgång 3
2019-04-17 18:30 Floda BoIF - Utbynäs SK   1-9 (1-3)   [mer info]
19:30 Björndammens BK - Finlandia-Pallo AIF   0-1 (0-1)   [mer info]
2019-04-18 19:45 Älvängens IK - Partille IF   0-0     [mer info]
2019-04-19 19:15 IF Vardar/Makedonija - Romelanda UF   3-1 (1-0)   [mer info]
2019-06-16 13:30 Angered MBIK - Hönö IS   8-0 (2-0)   [mer info]
Omgång 4
2019-04-25 20:00 Utbynäs SK - Älvängens IK   1-2 (0-0)   [mer info]
2019-04-26 18:30 Romelanda UF - Finlandia-Pallo AIF   1-2 (0-1)   [mer info]
19:15 Partille IF - Angered MBIK   0-1 (0-1)   [mer info]
19:15 Björndammens BK - Ytterby IS   3-8     [mer info]
2019-04-27 13:00 Hönö IS - IF Vardar/Makedonija   1-0 (1-0)   [mer info]
Omgång 5
2019-05-02 19:45 Angered MBIK - Älvängens IK   1-5     [mer info]
2019-05-03 18:45 Ytterby IS - Romelanda UF   6-0 (3-0)   [mer info]
18:45 Floda BoIF - Björndammens BK   2-6 (0-4)   [mer info]
19:00 Hönö IS - Finlandia-Pallo AIF   2-2     [mer info]
19:15 IF Vardar/Makedonija - Partille IF   2-5     [mer info]
Omgång 6
2019-05-09 18:30 Utbynäs SK - Angered MBIK   2-4 (0-2)   [mer info]
2019-05-10 19:00 Romelanda UF - Floda BoIF   4-0 (0-0)   [mer info]
19:30 Hönö IS - Ytterby IS   0-4 (0-1)   [mer info]
2019-05-11 13:00 Älvängens IK - IF Vardar/Makedonija   2-2 (2-1)   [mer info]
13:00 Partille IF - Finlandia-Pallo AIF   0-1 (0-0)   [mer info]
Omgång 7
2019-05-17 19:00 Ytterby IS - Partille IF   1-0     [mer info]
19:00 Finlandia-Pallo AIF - Älvängens IK   2-1 (1-1)   [mer info]
19:00 Floda BoIF - Hönö IS   2-1 (2-1)   [mer info]
19:15 IF Vardar/Makedonija - Angered MBIK   1-0 (1-0)   [mer info]
2019-05-18 14:00 Björndammens BK - Utbynäs SK   1-6 (0-3)   [mer info]
Omgång 8
2019-05-23 18:30 Utbynäs SK - IF Vardar/Makedonija   1-2 (0-1)   [mer info]
19:45 Angered MBIK - Finlandia-Pallo AIF   2-0 (0-0)   [mer info]
2019-05-24 19:00 Partille IF - Floda BoIF   0-0     [mer info]
19:00 Romelanda UF - Björndammens BK   1-5 (0-1)   [mer info]
2019-05-25 13:00 Älvängens IK - Ytterby IS   2-1 (0-1)   [mer info]
Omgång 9
2019-05-29 19:00 Ytterby IS - Angered MBIK   4-2 (4-0)   [mer info]
19:00 Romelanda UF - Utbynäs SK   0-3 (0-0)   [mer info]
2019-05-30 12:00 Floda BoIF - Älvängens IK   2-7 (1-2)   [mer info]
2019-05-31 19:00 Finlandia-Pallo AIF - IF Vardar/Makedonija   3-2     [mer info]
19:15 Björndammens BK - Hönö IS   4-0     [mer info]
Omgång 10
2019-06-05 19:00 Finlandia-Pallo AIF - Utbynäs SK   1-1 (0-0)   [mer info]
20:15 IF Vardar/Makedonija - Ytterby IS   2-3 (2-3)   [mer info]
2019-06-07 19:15 Angered MBIK - Floda BoIF   9-1 (6-1)   [mer info]
2019-06-08 13:00 Partille IF - Björndammens BK   4-2     [mer info]
13:00 Hönö IS - Romelanda UF   1-5 (0-2)   [mer info]
Omgång 11
2019-06-12 19:30 Ytterby IS - Finlandia-Pallo AIF   3-0 (1-0)   [mer info]
2019-06-13 19:00 Utbynäs SK - Hönö IS   4-2 (1-1)   [mer info]
2019-06-14 19:00 Romelanda UF - Partille IF   1-3 (0-0)   [mer info]
19:15 IF Vardar/Makedonija - Floda BoIF   1-1 (1-0)   [mer info]
2019-09-25 19:45 Björndammens BK - Älvängens IK   3-2 (2-1)   [mer info]
Omgång 12
2019-06-19 19:00 Romelanda UF - Älvängens IK   3-0 (1-0)   [mer info]
19:00 Floda BoIF - Finlandia-Pallo AIF   3-4     [mer info]
19:45 Utbynäs SK - Ytterby IS   3-2 (1-1)   [mer info]
2019-06-20 19:00 Hönö IS - Partille IF   1-5 (1-2)   [mer info]
2019-09-09 19:45 Björndammens BK - Angered MBIK   1-2     [mer info]
Omgång 13
2019-06-24 19:00 Romelanda UF - Angered MBIK   2-1 (2-0)   [mer info]
2019-06-25 19:00 Älvängens IK - Hönö IS   WO  
19:00 Partille IF - Utbynäs SK   0-2 (0-1)   [mer info]
2019-06-26 19:00 Ytterby IS - Floda BoIF   8-0 (6-0)   [mer info]
2019-06-28 19:15 IF Vardar/Makedonija - Björndammens BK   2-1 (0-1)   [mer info]
Omgång 14
2019-06-29 13:00 Partille IF - Älvängens IK   3-2 (2-0)   [mer info]
2019-06-30 17:00 Utbynäs SK - Floda BoIF   4-1 (2-0)   [mer info]
2019-08-09 19:00 Romelanda UF - IF Vardar/Makedonija   1-1 (1-1)   [mer info]
19:00 Finlandia-Pallo AIF - Björndammens BK   3-1 (1-0)   [mer info]
2019-08-10 13:00 Hönö IS - Angered MBIK   0-4 (0-1)   [mer info]
Omgång 15
2019-08-15 19:45 Angered MBIK - Partille IF   2-5 (2-3)   [mer info]
2019-08-16 19:00 Ytterby IS - Björndammens BK   3-0 (1-0)   [mer info]
19:00 Finlandia-Pallo AIF - Romelanda UF   3-0 (1-0)   [mer info]
19:15 IF Vardar/Makedonija - Hönö IS   1-3 (1-2)   [mer info]
2019-08-17 13:00 Älvängens IK - Utbynäs SK   5-1 (4-1)   [mer info]
Omgång 16
2019-08-23 18:45 Finlandia-Pallo AIF - Hönö IS   1-2 (1-1)   [mer info]
19:15 Björndammens BK - Floda BoIF   0-1 (0-0)   [mer info]
2019-08-24 13:00 Älvängens IK - Angered MBIK   2-1 (2-0)   [mer info]
13:00 Partille IF - IF Vardar/Makedonija   4-0 (2-0)   [mer info]
15:00 Romelanda UF - Ytterby IS   3-3 (2-1)   [mer info]
Omgång 17
2019-08-29 19:45 Angered MBIK - Utbynäs SK   3-0     [mer info]
2019-08-30 18:15 Finlandia-Pallo AIF - Partille IF   0-3 (0-2)   [mer info]
19:00 Ytterby IS - Hönö IS   7-0     [mer info]
19:15 IF Vardar/Makedonija - Älvängens IK   1-5     [mer info]
2019-08-31 13:00 Floda BoIF - Romelanda UF   0-0     [mer info]
Omgång 18
2019-09-05 19:45 Angered MBIK - IF Vardar/Makedonija   7-0 (2-0)   [mer info]
19:45 Utbynäs SK - Björndammens BK   2-1     [mer info]
2019-09-07 13:00 Älvängens IK - Finlandia-Pallo AIF   2-2     [mer info]
13:00 Partille IF - Ytterby IS   1-2     [mer info]
13:00 Hönö IS - Floda BoIF   1-5 (0-0)   [mer info]
Omgång 19
2019-09-13 19:00 Ytterby IS - Älvängens IK   1-1 (0-1)   [mer info]
19:15 IF Vardar/Makedonija - Utbynäs SK   3-2 (1-1)   [mer info]
19:15 Björndammens BK - Romelanda UF   3-1 (2-0)   [mer info]
2019-09-14 13:00 Finlandia-Pallo AIF - Angered MBIK   1-2 (1-1)   [mer info]
13:00 Floda BoIF - Partille IF   2-4 (2-3)   [mer info]
Omgång 20
2019-09-19 19:45 Angered MBIK - Ytterby IS   3-0 (2-0)   [mer info]
19:45 Utbynäs SK - Romelanda UF   0-4 (0-0)   [mer info]
2019-09-20 19:15 IF Vardar/Makedonija - Finlandia-Pallo AIF   0-7     [mer info]
2019-09-21 13:00 Älvängens IK - Floda BoIF   4-0 (3-0)   [mer info]
13:00 Hönö IS - Björndammens BK   5-1 (3-0)   [mer info]
Omgång 21
2019-09-26 19:45 Utbynäs SK - Finlandia-Pallo AIF   1-2 (1-0)   [mer info]
2019-09-27 19:00 Ytterby IS - IF Vardar/Makedonija   2-1 (2-1)   [mer info]
2019-09-28 13:00 Floda BoIF - Angered MBIK   1-2     [mer info]
14:00 Romelanda UF - Hönö IS   3-0 (3-0)   [mer info]
14:00 Björndammens BK - Partille IF   2-3 (2-1)   [mer info]
Omgång 22
2019-10-05 14:15 Finlandia-Pallo AIF - Ytterby IS   2-1 (2-0)   [mer info]
14:15 Floda BoIF - IF Vardar/Makedonija   6-1 (4-0)   [mer info]
14:15 Älvängens IK - Björndammens BK   6-2 (3-1)   [mer info]
14:15 Partille IF - Romelanda UF   2-1 (1-0)   [mer info]
14:15 Hönö IS - Utbynäs SK   2-3 (1-1)   [mer info]